Güç aktarımda dünyanın teknolojisi, Aden ile Türkiye’de

Güç aktarımda dünyanın teknolojisi, Aden ile Türkiye’de

Aden Endüstriyel, güç aktarım sektöründeki öncü markalarıyla, gelişen endüstri teknolojilerine ayak uydurmakta ve geniş sektör yelpazesinde hizmet sağlamaktadır.

Aden Endüstriyel, ürün tedariki sağlamakla kalmayıp aynı zamanda sektörün içinden gelen teknik ekipleriyle birlikte, 1500 m2 kapalı alanı içerisinde markadan bağımsız servis, bakım ve onarım hizmetleri de sunmaktadır.

Aden Endüstriyel satış ekibi, çözümcül yaklaşımlar sağlayarak iş ortaklarına en doğru bilgiyi en hızlı şekilde iletme ve hizmet verme prensibiyle çalışmaktadır. Markalarımız, kendi alanında fark yaratan spesifik özellikler içeren ürünlere sahiptir. Bünyemizde distribütörlüğünü yaptığımız 4 ana markamız mevcuttur:

 • Watt Drive-Weg Group
 • Motive
 • Unimec
 • Zambello

Watt Drive-Weg Group

Watt Drive, 1972 kuruluşlu ve Avusturya menşelidir. 2011’den bu yana ise önde gelen uluslararası elektrik motoru üreticilerinden WEG Group’un bir parçasıdır.

Watt Drive motorlu redüktörleri iki seriden oluşmaktadır: MAS Serisi ve WG 20 Serisi.

MAS Serisi motorlu redüktör grubumuz özgün ve özel dizaynı sayesinde avantaj sağlamaktadır. MAS Serisi içerisinde helis sonsuz, helis dişli, helis mahruti, paralel milli motorlu redüktörler mevcuttur. 2 kademeli redüktörlerde yüksek tahvil oranları sağlarken, aynı zamanda 3 Arc min. boşluk oranı ile uzun ömürlü kullanım, dişli kalitesi ve sessiz çalışmaya katkı sağlamaktadır.

WG 20 Serisi motorlu redüktörler ise dünya çapında değişebilirliği sağlamak için endüstriyel standartlara uygun montaj boyutlarıyla üretilmiştir. Yeni dizaynları ile birlikte 600 Nm’ye kadar alüminyum gövde üretimine başlanmıştır. WG 20 serisi içerisinde helis dişli, paralel milli ve helisel konik motorlu redüktörler mevcuttur.

Watt Drive-Weg Group motorlu redüktörleri; yağlama ve ses seviyesi ile ilgili çalışmalar, pazara uygun montaj ölçüleri, optimize edilmiş yağ seviyesi ve ömürlük yağlama, FEM Dizayn gövde gibi birçok özelliği ile sektör içerisinde kalitelisini ortaya koymaya devam etmektedir.

Watt Drive-Weg Group içerisindeki özel konulardan biri de EUSAS motorlardır.

Eusas motorlarımız  standart olarak 9 bağlantı cıvatasından oluşan özel klemens kutusuna sahiptir.

Bu sayede;

Motorun özel geniş aralıklı sargısı, 9 cıvatalı terminal bloğundaki on iki bağlantı kablosu aracılığıyla dört farklı voltaj seviyesinin (yıldız, üçgen, çift yıldız ve çift üçgen) seçilmesine olanak tanır. Bu özellik, modüler motorların dünyadaki hemen hemen tüm ana voltaj ve frekanslarla kullanılmasını sağlar.

100 Hz’e kadar frekans invertörü ile tork kaybetmeden çalışabilme kabiliyetine sahiptir.

Eusas motorları modüler sistem motorlar olduğundan, motor opsiyonlarının (fren, enkoder, zorla soğutma, geri döndürmez kilit, klemens kutusu) esnek montajı ile kolay değiştirme için hazırlanmıştır.

Motive Alüminyum Gövde Sonsuz Vida Redüktörleri

Motive grubu motorlu redüktörlerimiz İtalyan menşeili olup, alüminyum gövde sonsuz vida redüktörlerden oluşmaktadır. Aden Endüstriyel olarak, ürün yelpazesinde helis dişlili, ayna mahruti, paralel milli, sonsuz vidalı redüktörler ve motorlar olan Motive grubunun sonsuz vida redüktörleri ve motorları üzerinde yoğunlaşmaktayız. Motive, İtalyan estetiğini ürünlerine yansıtmakta ve dizayn açısından makinalarda kompakt görüntülerin önünü açmaktadır. Motive motorlu redüktörler, kendinden yağlamalı kapaklı rulmanlara sahip olması sayesinde değiştirilebilir montaj pozisyonu kullanımlarına oldukça uygundur.

Redüktörlerimiz, 63 gövde sonrasında konik rulman ile desteklenmektedir.

Unimec Screwjack ve Yön Değiştiriciler

İtalyan Unimec ürün grubumuz trapez vidalı screw jack sistemleri, bilya vidalı screw jack sistemleri ve yön değiştiricilerden oluşmaktadır.

Unimec trapez vidalı screw jackleri; kaldırma, indirme, sıralama, oynatma ve çekme gibi pek çok fonksiyonu diğer çözümlerle kıyaslanamayacak kadar mükemmel bir senkronizasyon ile yapar. Screw jackler tek olarak kullanılabilecekleri gibi birbirlerine akuple ya da redüktörler ile de kullanılabilirler. Elektrik motorları ile çalışabildikleri gibi hidrolik ya da pnömatik motorlarla da çalışabilirler. Unimec trapez vidalı screw jackler kesinlikle geri dönüşsüzdür ve hiçbir kilit ya da fren mekanizmasına ihtiyaç duymadan çalışacak şekilde dizayn edilmişlerdir.

K serisi bilya vidalı screw jackler; ani, hızlı ve hassas pozisyonlama için birebirdir. Aynı zamanda K serisi; transmisyon geridönüşsüzlüğüne de sahiptir. Kendi grubundan ürünlerle birlikte kullanılabildiği gibi şaftlarla ve helisel dişli redüktörlerle de kullanılabilir. Pek çok motor çeşidi tarafından tahrik edilebilir ve manuel de kullanılabilirler.

Unimec ayna maruti redüktörler 25 yıldır yenilikçi ve tam anlamıyla teknolojinin geldiği son noktayı gösteren ürünler olarak hizmet vermektedir. Dokuz gövdede, onlarca montaj şekli ile, 1/12 orana kadar ve özel dizayn alternatiflerine sahiptir. Redüktörlerin pratik kübik şekli her tür makineye rahatça monte edilmesini sağlamaktadır.

Ayrıca redüktörler pek çok şaft bağlantısına da cevap verebilecek şekilde esnektirler.

Zambello Extruder Redüktörleri

Zambello markası, 1957 yılından bu yana  İtalya’da extruder makinelerinde kullanılmak üzere üretilen, dünya çapında tercih edilen ve sektöründe öncü redüktörlere sahiptir.  Özellikle, plastik sektöründe tek vidalı ve çift vidalı redüktörleri ile hizmet verirken aynı zamanda şişirme, boru ve profil hattı, thermoform, masterbatch, yem, kimya ve petrokimya ile geri dönüşüm endüstrilerinde de kullanılmaktadır.

Zambello ürün grubumuz şu şekildedir:

 • Tek vida extruderler için redüktörler
 • Aynı yönde dönen çift vida extruderler için redüktörler
 • Ters yönde dönen çift vida extruderler için paralel ve konik redüktörler
 • ZT3 serisi
 • TST (çift süper tork) serisi
 • TST-2H serisi
 • Elektrikli enjeksiyon presleri için redüktörler ve redüktörlü motorlar

Aden Endüstriyel, geniş bir yelpazede, kaliteli markalarıyla iş ortaklarına en iyi çözümleri sunmak için çalışmalarına hergün yenilikler katmaya devam etmektedir. Geniş opsiyon bandına sahip ürünleri ve opsiyonları inceleyebileceğiniz ürün seçim konfigüratörleri ile hızlı erişim sağlayabilir ve çizimlerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Aden Endüstriyel ürünlerini web sitemiz www.adenindustrial.com üzerinden inceleyebileceğiniz gibi, ürün talepleriniz ile ilgili uzman mühendislik ekibimizden destek alabilirsiniz.