ÜZERİNDE ENTEGRE İNVERTÖRLÜ MOTOR VE DUVAR MONTAJI İÇİN FREKANS İNVERTÖRÜ

ÜZERİNDE ENTEGRE İNVERTÖRLÜ MOTOR VE DUVAR MONTAJI İÇİN FREKANS İNVERTÖRÜ

Sürücü teknolojisinde dünya lideri bir tedarikçi olan WEG-Watt Drive, devreye alma, kurulum ve motor çalıştırmayı basitleştiren motor üzerinde tasarıma sahip MW500 sağlam frekans invertörünü piyasaya sürdü. Yüksek performanslı sürücü, herhangi bir özel koruyucu muhafaza olmadan doğrudan motor terminal kutularına veya duvara monte edilebilen yerden tasarruf sağlayan bir çözümdür. Sonuç olarak, uzun kablolara ve anahtar kabinlerine olan ihtiyaç ortadan kalkar, bu da kurulum maliyetlerini düşürür ve kurulumda yüksek esneklik sağlar.

MW500, IP66 koruma derecesi ile sağlamdır. Her 10 dakikada bir 60 saniye boyunca %150’lik yüksek aşırı yüklemeye dayanabilir ve 40°C’ye (duvar montajı) ve 50°C’ye (motor kurulumu) kadar sıcaklıklarda çalışabilir. Alternatif teknolojilere kıyasla artırılmış sağlamlığı ile uzun bir hizmet ömrü boyunca güvenilir çalışma sağlar.

Sürücünün bakımı da kolaydır. Sürücünün üst tarafındaki üç LED, motorun durumunu (hazır, alarm ve arıza) gösterir, böylece kullanıcılar ekipmanın performansını hızlı bir bakışta belirleyebilir. Ayrıca, basit ve güvenli bakım için isteğe bağlı bir hat ayırıcı takılabilir.

İnvertör, 0,75 – 7,5 kW güç aralığında asenkron motorları çalıştırmak üzere tasarlanmıştır ve 380 – 400 V şebeke gerilimi için üç değişken olarak sunulur (A: 1,1 – 1,5 kW, B: 2,2 – 4 kW ve C: 5,5 – 7,5 kW) ve 200 ila 240 V için, varyant A (0,75 ila 1,1 kW) olarak. İşleme endüstrilerindeki santrifüj pompalar ve kompresörler, vantilatörler ve fanlar, karıştırıcı ve doldurma makineleri, çamaşır makineleri ve kurutucular, konveyör bantları ve genel olarak mühendislik alanları gibi birçok uygulama için idealdir.

Sürücü, bir kontrol paneline ihtiyaç duymadan bir asenkron motorun hızını düzenlemek için dahili bir analog potansiyometre ile donatılmıştır. Bununla birlikte, kullanıcılar cihazı, uzaktan kumanda ile de temin edilebilen isteğe bağlı olarak entegre bir kontrol panelinden (HMI) basit ve sezgisel olarak kullanabilirler. MW500’ün standart versiyonu bir PID proses kontrolörüne ve çok sayıda programlama fonksiyonuna sahip entegre bir PLC’ye sahiptir. Cihaza EN 61800-3’e uygun bir EMC filtresi entegre edilmiştir ve C2 ve C3 kategorisi varyantları isteğe bağlıdır.

Merkezi olmayan invertör, WEG’in CFW500 frekans invertörü ile aynı başarılı cihaz platformuna dayanmaktadır. MW500, basit, tak ve çalıştır eklenti bileşenlerini algılayabilir ve etkinleştirebilir ve maksimum esnekliği garanti edebilir, dijital girişler, çıkışlar ve CANopen, DeviceNet ve Profibus DP gibi iletişim protokolleri genişletme modülleri olarak mevcuttur. Ek olarak, Mcard adlı bir mobil hafıza kartı, işlem verilerinin bir cihazdan diğerine kolayca aktarılmasını sağlar. Genişletme modülleri ve CFW ailesindeki (CFW500, CFW700 ve CFW11) frekans invertörleri ile uyumluluk, tek bir cihazın birçok farklı uygulamayı ele almasını sağlar. Bu nedenle, kullanıcılar daha az stoka ihtiyaç duyar ve bu nedenle hem alan hem de depolama maliyetlerinden tasarruf sağlar.

MW500’ün programlanması, kontrolü ve izlenmesi için Windows tabanlı SuperdriveG2 uygulama yazılımı WEG web sitesinden ücretsiz olarak indirilebilir.

WEG2110-Şekil 1: Motor üzerinde tasarlanmış MW500 frekans invertörü, doğrudan motor terminal kutusuna takılabilir.

WEG2110-Şekil 1: Motor üzerinde tasarlanmış MW500 frekans invertörü, doğrudan motor terminal kutusuna takılabilir.

WEG2110-Şekil 2: Kendine has sağlamlığı, MW500'ün koruyucu bir muhafaza olmadan doğrudan duvara da takılabileceği anlamına gelir.

WEG2110-Şekil 2: Kendine has sağlamlığı, MW500’ün koruyucu bir muhafaza olmadan doğrudan duvara da takılabileceği anlamına gelir.